Ušetřete za energie desítky tisíc ročně.
Stačí zafixovat cenu na měsíc

I když reálné ceny elektřiny i plynu od začátku roku klesají, u většiny dodavatelů zůstávají stále zafixované na původních vysokých částkách. A to až na několik let. Proto jsme jako první přišli s řešením – fixací cen energií pouze na jeden měsíc. Jen za duben díky tomuto tarifu mohla průměrná čtyřčlenná domácnost ušetřit až tisíc korun.

Ceny energií od ledna stále klesají a pohybují se pod vládním stropem. Velká část odběratelů ale pokles kvůli několikaletým fixacím cen za elektřinu a plyn nezaznamenala a pořád platí víc, než musí. Situaci komplikuje fakt, že od ledna platí pro běžné domácnosti zákaz nákupu energií za spotové ceny, tedy za aktuální ceny na burze.

Pomoci může měsíční fixace

Hned od vyhlášení zákazu spotových cen pro domácnost jsme se proto snažili najít vhodné řešení a nabídnout i běžným spotřebitelům možnost platit za energie tolik, kolik opravdu stojí. Bylo totiž jasné, že krize přejde a ceny budou razantně klesat. Od ledna tak nabízíme produkt Energie na měsíc, který ceny sice také fixuje, ale právě jen na jeden kalendářní měsíc.

Produkt je založený na principu toho, že cena silové elektřiny na následující měsíc se stanovuje dopředu na základě velkoobchodních cen energie za posledních pět obchodních dnů předchozího měsíce. K této ceně se pak připočítává tzv. regulovaná cena za služby distribuce a daně, která je pro všechny stejná a dodavatel ji nemůže ovlivnit. Částka, kterou u nás za energie zákazník zaplatí, se tak vždy odvíjí od aktuální ceny na trhu. Toto řešení je tak dobrou alternativou k tarifům velkých dodavatelů s vyššími fixacemi na roky dopředu, které jsou do velké míry ovlivněny vládním stropem.

Zatímco v dubnu se cena za 1MWh elektřiny u velkých dodavatelů pohybovala kolem 4 800 Kč, u nás to v rámci měsíčního tarifu bylo 3 892 Kč. V květnu u naší společnosti klesla cena pod čtyřicet procent vládního stropu na 3 596 Kč a cena plynu se lišila o 500 Kč. V červnu jsme cenu snížili dokonce až na 2993 Kč u elektřiny a 1383 Kč u plynu. Pokud budou velkoobchodní ceny energií dále klesat, rozdíly mezi fixovanými cenami na roky dopředu a těmi jen na měsíc budou ještě výraznější.

Ušetřených 1 000 Kč jen za duben

Z našich dat vyplývá, že čtyřčlenná domácnost žijící v bytě o velikosti 75 m2, využívající plyn na topení i vaření, by za duben díky tarifu na měsíc ušetřila až 1 000 Kč. Pokud by domácnost na výše zmíněné využívala elektřinu, na energiích by ušetřila až 1 400 Kč. Podobné částky by mohla rodina ušetřit také v květnu. Pokud se bude velkoobchodní cena energií pohybovat alespoň na dubnové výši, modelové domácnosti by mohl náš produkt Energie na měsíc přidat do konce roku do rozpočtu až 10 000 Kč.

Měsíční tarify začínají nyní nabízet i další menší dodavatelé. I když může být těžké odolat tlaku velkých dodavatelů a nezafixovat si ceny na delší období, obzvlášť po loňské stresující zkušenosti, věříme, že ušetřené finance zvítězí a měsíční tarify budou stoupat na oblibě. Dalším benefitem našich služeb je také to, že díky odběru zelené energie šetří naši zákazníci nejen své peněženky, ale také životní prostředí.

To není vše

Ještě nejste u nás?

Pořiďte si zelenou elektřinu a zelený plyn
bez prostředníků a závazků.

Ilustrace-9