O nás

Náš příběh o energii bez zátěže pro planetu

Chceme i v Česku zelenou energii bez prostředníků, bez závazků, bez chytáků, bez byrokracie…. bez dodavatele.

Jak je to dnes

Jak to celé začalo

Delší dobu jsme se bavili o tom, že by energetika šla dělat jinak. Po vzoru fintechu v bankovnictví by se dala změnit i energetika. Díky technologiím by ji šlo dělat transparentnější, modernější, více lokální a ekologičtější.

Dlouho to byly jen řeči u kávy nebo náhodně vystřelené nápady. Postupem času to ale nějak všechno do sebe začalo zapadat. Před očima se nám začala zhmotňovat vize světa, kde ceny energií určuje trh a ne dodavatelé, kde domácnosti přesně vědí, proč a za co platí a kde naše rostoucí spotřeba energií nezatěžuje naši planetu a životní prostředí. Zároveň jsme si uvědomovali, že to není nereálná představa. Že technologie, které by to umožnily, už existují. Že výrobců elektřiny z obnovitelných zdrojů už je v Česku dost. A když dostanu férové podmínky, nebude nutné si za zelenou energii připlácet jako u tradičních dodavatelů. Bez vyvádění zisků energetických molochů do zahraničí a odstraněním byrokracie by naopak domácnosti na zelené energii mohli i ušetřit.

Tak jsme všechny ty nápady sepsali a vytvořili koncept energetického rebela s názvem “bez dodavatele”.A protože nám to dávalo smysl, rozhodli jsme se ho rovnou i založit. Chtěli jsme začít v malém a testovat si, zda je to životaschopný koncept, ale reakce a poptávka nás překvapily a začali jsme celkem rychle růst. Pak přišel Covid a s ním nejistota a zároveň i padající ceny energií, což k nám přivedlo další spokojené zákazníky, kterým jejich tradiční dodavatelé zlevnit nehodlali. Poté se však situace obrátila a ceny energií se zbláznily. Docházelo k pádu dodavatelů a dynamické určení ceny (ceny odvozené od tržních cen krátkodobého denního trhu) se staly pro spoustu menších dodavatelů jediným způsobem, jak i nadále nabízet elektřinu a plyn. Situaci stabilizovalo až krátkodobé zastropování cen energií, které s sebou ale bohužel přineslo i zákaz sjednávání tarifů s dynamickým určením ceny pro odběrná místa bez průběhového měření. Proto jsme vytvořili nový tarif s měsíční fixací ceny, který také těží z vývoje tržních cen a přitom respektoval regulatorní opatření. Tento tarif prošel na konci roku 2023 inovací a plně vyhovuje i novele energetického zákona. Naše nabídka tržních cen tak dál zůstává nejvýhodnějším řešením nejen pro nákup energií, ale i pro prodej elektřiny vyrobené obnovitelným způsobem.

A teď už je to jen na Vás, jestli se k nám přidáte a společně začneme dělat revoluci. Ano, revoluci. Věříme totiž, že společně změníme energetický trh v něco lepšího. Lepšího pro domácnosti i planetu, kdy budeme za energie platit méně a přitom nezanecháme našim dětem zdevastovanou přírodu a nedýchatelnou atmosféru plnou CO2 a polétavého prachu.

Ilustrace-14

Přidejte se k nám

Chcete být součástí této revoluce?
Přidejte se k nám ještě dnes.

Náš tým

Kdo jsme?

Avatar Robert

Robert

Má zkušenosti z marketingu v bankovnictví, pojišťovnictví i energetice. A právě revoluce v bankovnictví ho přivedla na myšlenku založit bezDodavatele a osvobodit lidi od molochů i v energetice.
Avatar Jirka

Jirka

Je výborný grafik a designer, který stojí za vizuální podobou spousty značek a firemních identit. Vyvinul i úspěšnou mobilní hru pro iOS, takže přesně ví, jak udělat bezDodavatele nejen hezky, ale i jednoduše a srozumitelně.
Honza

Honza

Provozuje úspěšný online ecomarket, kde prodává drogerii a kosmetiku šetrnou k planetě. To díky němu je náš přístup tak zelený. Než našel své poslání v ekologických produktech, řídil marketing banky a leteckého dopravce.
Pavlina

Pavlína

Podílela se na komunikaci ke spuštění asi nejpoužívanější bankovní aplikace a největšího loajalitního programu na českém trhu a starala se o to, aby si ho všichni jeho zákazníci oblíbili. Stejně tak dobře se bude starat i o Vás.
Pavel

Pavel

Je nejen nadšený sportovec ale i zkušený projektový manažer. Řídil obří projekty od IT zakázek po akvizice společností. Založil už několik úspěšných firem a tak dohlédne, že i my na nic nezapomeneme a budeme Vám dodávat, co jsme slíbili vždy včas a bez chyb.

Kdo vám pomáhá

A s kým si to voláte a píšete?

Avatar Zdenka

Zdenka

Ráda zkouší nové věci a získává nové dovednosti, obzvlášť pokud tím může prospět naší přírodě. Všechny naše novinky tak testujeme nejdříve na ní.
Avatar Daniel

Daniel

Aktivně přispívá k rozvoji a vzdělanosti mládeže ve volnočasovém centru. Jeho zálibou jsou moderní technologie, o kterých si s Vámi rád popovídá.
Avatar Hugo

Hugo

Baví ho řešit nestandardní situace. Jako amatérský detektiv rád pátrá po příčině problému a každý případ dořeší až do úspěšného konce.
Avatar Vojta

Vojta

Kreativní a optimisticky naladěný člověk se zájmem o zdravý životní styl. Že se usmívá, poznáte i z textu e-mailu, který od něj dostanete.

NÁŠ PŘÍBĚH POKRAČUJE

Proč jsme do toho šli

Většina elektřiny se v Česku dodává z uhelných elektráren

Přestože ve světě stoupá podíl obnovitelné energie, u nás je stále dominantním zdrojem elektřiny spalování uhlí, které patří k nejvýznamnějším znečišťovatelům ovzduší.

My ale nechceme podporovat znečišťování ovzduší, když už i u nás existuje dostupná alternativa v podobě obnovitelných zdrojů. Naopak chceme podpořit naše české výrobce zelené energie a propojit je přímo se spotřebiteli. Dokonce i emise CO2 ze zemního plynu lze dnes již celkem jednoduše alespoň kompenzovat.

Pro domácnosti však doposud neexistovala jednoduchá cesta, jak se k ekologické alternativě dostat a jak podpořit české výrobce zelené elektřiny. A to jsme se rozhodli změnit.Vadí nám, když korporace těží z byrokracie a složitosti tržního prostředí

Způsob stanovování ceny v energetice je natolik netransparentní a složitý, že je pro běžného smrtelníka téměř nemožné porovnat si nabídky dodavatelů mezi sebou. Strašení dominantních dodavatelů, pochybné praktiky některých malých dodavatelů a zprostředkovatelů pak vedou k tomu, že raději neměníme dodavatele a zůstáváme dál v područí korporací, kde platíme nesmyslně vysoké částky za energie. Malí výrobci elektřiny z obnovitelných zdrojů přitom musí své přebytky prodávat dodavatelům za nevýhodné ceny.

Proto jsme se rozhodli postavit službu, která obejde tradiční dodavatele a umožní domácnostem nakupovat si energie od výrobců transparentně za aktuální tržní cenu a navíc ekologicky. Věříme, a i jsme si to na historickém vývoji ověřili, že výsledná cena bude dlouhodobě lepší než fixovaná roční cena od tradičního dodavatele.

Co chystáme dál

Máme velké plány

I přes všechny překážky se nám daří plnit náš cíl. Umožnit vám nakupovat energie za transparentní tržní ceny a stejně tak od vás i přebytky vámi vyrobené energie vykupovat.
Nedílnou součástí našeho snažení je vytvářet podmínky proto, abychom posilovali vaší nezávislost na velkých dodavatelích a vaší soběstačnost. Proto spolupracujeme s dodavateli fotovoltaiky a proto také podporujeme sdílení přebytků elektřiny mezi našimi zákazníky.Ilustrace-13