Bojíte se konce vládního stropu? S námi si můžete zafixovat cenu plynu na topnou sezónu!

Letos odstartovala topná sezóna později, ale ukončení vládního stropu cen energií se i tak nezadržitelně blíží. Ceny na burzách v posledních měsících výrazně klesaly a tento trend se očekává i nadále. Po minulém bouřlivém roce jsme se rozhodli připravit fixovaný produkt pro ty, kteří mají ze zimy stále obavy. Díky produktu Naše energie na Zimu můžete odebírat plyn od 1. 10. 2023 do 31. 3. 2024 za 1 650 Kč/MWh bez DPH, tedy za částku o 34 % menší, než nyní určuje vládní strop.

Situace na energetickém trhu v minulém roce byla pro mnoho Čechů nepříjemným zážitkem a vláda přistoupila k zastropování a zákazu spotových cen pro domácnosti. Proto jsme našim zákazníkům nabídli fixovanou cenu na měsíc, odrážející se z dění na trzích, které jsou aktuálně za plyn dokonce 35 % pod vládním stropem. V letošní topné sezóně ale přicházíme s novým produktem pro ty zákazníky, kteří chtějí více jistoty. Spotovým cenám stále věříme a naše data dokládají, že jsou dlouhodobě mnohem výhodnější než dlouhé fixace. S ukončením zastropování ale chceme  zákazníkům nabídnout jistotu, že i přes topnou sezónu, která v mnohých po loňské zkušenosti vyvolává obavy, budou energie odebírat za výhodné ceny.

S produktem Naše energie na Zimu 23 můžete odebírat plyn v období od 1.10.2023 až do konce topné sezóny, tj. 31. 3. 2024, za cenu 1 650 Kč/MWh bez DPH (1 996,50 Kč/MWh s DPH). Tedy za částku o 34 % nižší, než nyní určuje vládní strop, kde cena sahá na 2 500 Kč/MWh bez DPH (3 025Kč/MWh s DPH). Ceny si můžete prohlédnout v ceníku zde.

Ceny energií budou v příštím roce klesat, dlouhodobá fixace se nevyplatí

Energetičtí experti navíc očekávají, že ceny budou v příštím roce dále zlevňovat. Proto se například roční fixace zákazníkům nemusí vyplatit. Produkt Naše energie na Zimu tedy poskytuje i tu výhodu, že až ke snížení cen dojde, stávající zákazník bezDodavatele přejde na službu, kterou využíval před zafixováním na topnou sezónu a noví zákazníci na produkt Naše energie na měsíc, díky kterému budou každý měsíc platit aktuální tržní ceny plynu. V porovnání s nejčastěji užívanou roční fixací u velkých dodavatelů mohou zákazníci ušetřit až tisíce korun ročně.

Opravdu velcí dodavatelé zlevňují?

V posledních měsících velcí dodavatelé zákazníkům oznamují, že zlevňují. Ke škodě zákazníků, jsou ale zlevněné ceny v porovnání s tržními cenami stále velmi nadsazené. Dodavatelé nejčastěji argumentují tím, že nemohou ceny snížit více, jelikož je v minulosti draze nakoupili. Hospodářské výsledky ale ukazují, že velcí dodavatelé měli v loňském roce meziroční zisk výrazně vyšší než v roce 2021. Provozní zisk největšího českého dodavatele před odpisy (EBITDA) mezi lety 2021 a 2022 vzrostl o 108 % na 131,6 mld. Kč. Výsledek hospodaření dalšího energetického obra stoupl v roce 2021 o 56 % a v roce 2022 o dalších 19 %. Tak nekrmte obry a raději šetřete vlastní peněženku.

To není vše

Ještě nejste u nás?

Pořiďte si zelenou elektřinu a zelený plyn
bez prostředníků a závazků.

Ilustrace-9